Resimli Yemek Tarifleri | Meyveli Kaplar

Meyveli Kaplar

Tarifin kategorisi : Pasta Tarifleri | 4 Yorum

meyveli-kaplar

Günaydın herkese. Kış yüzünü iyice gösterdi ve biz bugün yine yağmurlu bir güne uyandık. Ben yaz çocuğuyum ama yinede her mevsimin kendine has güzellikleri var. Bugünkü tarifim yine özel istek üzerine yapıldı. Geçen bir arkadaş toplantısına giderken denediğim bir tarifi sevgili arkadaşım , Mihribancığım okadar beğendi ki o günden beri yayınla diye beynimi yiyor. Ee herşeyin bir zamanı var ama onu kıramadım . Bazı eksik malzemelerim olsa da ( jöle ,çilek gibi ) kapları akşam yaptım, eldeki mevcut meyvelerlede süsledim (ki süsleme istediğim gibi olmadı) resmini çektim yayınlıyorum. Mihriciğim işte tarif tatlım. Yap sevgili eşine de ikram et. Hatta bir gün benim için de yap. Bakiim boynuz kulağı geçmişmi (:

Sevgilerimle…

Meyveli kap malzemeleri

Kaplar için

Krema için

Süslemek için

Meyveli kap tarifi

Kaplar için gerekli malzemelerin hepsi robotton geçirilerek bir hamur elde edilir. Bu hamurdan muffin kaplarına bir miktar konur ve elle bastırılarak kalıbım şekli verilir. 175 derece önceden ısıtılmış fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirilir. Kalıpların içinde soğumaya bırakılır.

Meyveli kap tarifi Hilal Dokuyucu’ya ait. Hilal Hanım’ın kendi sitesine ulaşmak için burayı, sitemizdeki diğer tariflerine ulaşmak için burayı tıklayınız.Bu tarifi beğendiyseniz ve bunun gibi tariflerin ilk sizin mail adresinize gelmesini istiyorsanız sitemize aşağıdaki bölümden üye olabilirsiniz.

e-mail adresini yaz ve tamam butonuna tıkla:

Etiket: , , , , , , ,

Ziyaretçi Yorumları

4 yorum var to “Meyveli Kaplar”

 1. Deniz Güneş on Kasım 5th, 2009 10:26

  Hikka hanım ellerinize sağlık gerçekten denemek istiyorumm kardeşim bayılır böyle şeylere.. verdiğiniz bu güzel fikir için teşekkürler..

 2. HİLAL DOKUYUCU on Kasım 5th, 2009 11:11

  sağol denizcim . Şimdi şu MORBİBER meselesi hakkında yaziiim . Geçen sene mutfak sırlarından nilay bu adamlarl açok uğaşmış sizi dava edicem demiş. ve artık ona bulaşmıyorlar. nilayla konuştum . üstüne gitmezseniz tarfilerinizi almaya devame dişyorlardedi. eğer izinsiz yayınlamasını istemiyorsanı arkadaşlar lütfen tepki verin . yazı n adamlara. ve yorum yazdığınız bilgi paylaştığınız her sayfada onlar hakkında emek hırsızıdır ibaresi ile yazılar yazın . Çok büyük terbiyeszlik yapıyorlar şimdi. Yemek blogları olarak hakkımızı ve emeğimizi korumalız.

 3. gülümser on Kasım 5th, 2009 11:14

  görüntü çok hoş ellerinize sağlık teşekkürler…

 4. merve sancakgüngör on Kasım 6th, 2009 13:18

  değişik lezzet ellerinize sağlık…

Yorum yaz