Resimli Yemek Tarifleri | İpana Pro-Expert

İpana Pro-Expert

Tarifin kategorisi : Duyurular | 2 Yorum

Haftasonu İpana’nın daveti üzerine İstanbul’daydım. Diş konusunda bilgilendirici ve eğlenceli 2 saat geçirdim. Bu bilgilendirmeleri sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Öncelikle dişlerimizi ne kadar fırçalamalıyız ondan bahsetmek istiyorum. Diş fırçalamada ideal süre 2 dakika. Daha kısa süreli fırçalamalarda aslında yeterince fırçalamamış oluyoruz. Fırçalama esnasında da süreyi eşit dağıtmaya özen göstermeliyiz. Yani bir bölüme 1.5 dakika ayırıp kalan bölümü yarım dakikada fırçalamak doğru değil. Bunun için dişlerimizi kafamızda 4 bölüme ayırıp, saate bakarak her bölüme 30 saniye ayırabiliriz. Peki dişlerimizi günde kaç kere fırçalayacağız? Her aklımıza geldiğinde ya da müsait olduğumuzda dişlerimizi fırçalamak doğru bir davranış değil. Uzmanların önerisi dişlerimizi günde 2 defa fırçalama yönünde. Zaman olarak da sabah kahvaltıdan sonra ve gece yatmadan önce olacak şekilde fırçalamak da diğer bir uzman önerisi. Zaten İpana Pro-Expert aradaki zaman sürecinde de dişlerimizi korumaya devam edecektir.

İpana Pro-Expert’in içeriğindeki kalay florür diğer macunlarda pek bulunmayan, bulunsa da içerik olarak tam denge sağlanamamış bir madde. Yani Pro-Expert kalay florürü piyasadaki macunlara göre en iyi şekilde dengeleyen ve en fazla verimi alan macun. Kalay florür diş etlerindeki sinirlerin önüne bir set oluşturarak dişlerimizdeki ağrılara da bir son veriyor. Ben de 2 gündür kullandığım Pro-Expert ile bu deneyimden memnun kaldığımı belirtmeliyim. Daha önce bulunan diş ağrımda 2 gündür ciddi bir düşüş var ve neredeyse ağrım kalmadı diyebilirim.

Etkinlikte uzman doktorumuzun bir diğer uyarısı da kola içtikten ya da portakal yedikten sonra yani dişlerimizi asitli bir yiyecek-içecekle temas ettirdikten sonra hemen diş fırçalamamamız yönünde. Böyle bir durumdan sonra dişlerimizi fırçalamak için en az 30 dakika beklemeliyiz. Dişe zarar veren asitin hemen üzerine diş fırçalarsak bunun yarardan çok zararı olacağı için böyle bir geciktirme yapmak durumundayız.

Ayrıca dişlerimizi fırçalarken fırçamızı ılık sudan geçirip, macunu sıktıktan sonra elimizle hafifçe bastırarak macunun içeri doğru yerleşmesini sağlamak da bir diğer faydalı yöntem. Tabi bunu söyledikten sonra şarjlı ya da pilli diş fırçalarını kullanmamız gerektiğini de belirtmem gerekiyor.

Neden normal diş fırçası değil de şarjlı diş fırçası kullanmalıyız? Çünkü normal diş fırçalarıyla ne kadar doğru fırçalamaya çalışsak da elle yeterince içlere ulaşamıyoruz ve teknik olarak da doğru tekniği uygulayamıyoruz. Elle hem sağa-sola, yukarı-aşağı ve içe-dışa şeklinde bir diş fırçalama hareketini yapmamız imkansız ama şarjlı diş fırçaları bize bu imkanı sağlıyor. Diş fırçası çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın : İpana Diş Fırçası Çeşitleri.Bu tarifi beğendiyseniz ve bunun gibi tariflerin ilk sizin mail adresinize gelmesini istiyorsanız sitemize aşağıdaki bölümden üye olabilirsiniz.

e-mail adresini yaz ve tamam butonuna tıkla:

Etiket: , , , , ,

Ziyaretçi Yorumları

2 yorum var to “İpana Pro-Expert”

  1. müveddet şen on Şubat 23rd, 2011 12:26

    BÜTÜN TARİFLERİ BEĞENİYORUM VE LOGUMDA YAYINLAMA İZNİ SİTİYORUM SEVGİLER

  2. Bican Top on Nisan 9th, 2011 20:36

    tarıflerınız cook ılgınç deneyecegım sanırım guzel olacak

Yorum yaz